Gümüşhane Belediye Meclisi Ekim ayı toplantıları devam ediyor.

Gümüşhane Belediye Meclisi Ekim ayı toplantıları devam ediyor.
Gümüşhane Belediye Meclisi Ekim ayı toplantıları devam ediyor.
Belediye Başkanı Ercan Çimen başkanlığında Belediye Meclis Toplantı salonunda devam eden toplantılara, AK Parti Gümüşhane Milletvekili adayları Osman Akgül ve Cihan Pektaş katılarak, meclis üyeleri ile bir araya geldi. 
Toplantıda konuşan Akgül, birlik ve beraberliğin çok önemli olduğunu belirterek, “Yerel hizmetler vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu en önemli hizmetlerdir. Birlik ve beraberliğimizin devam etmesi halinde Gümüşhane’mize çok güzel hizmetler kazandıracağız. Biz Gümüşhaneliler olarak bir arada dayanışma içerisinde olursak güçlü oluruz. Dünyada Türkiye ne ise, Türkiye’de Gümüşhane odur” dedi. 
Pektaş ise, Belediyelerin yerel idareler olduğunu belirterek, “Belediye Meclislerimiz ise yerel parlamentolarımızdır.  Şehirlerin gelişmişliği o şehrin marka değerini gösterir. Gümüşhane’mizin marka değerini daha yukarıya taşımamız gerek. Bunun için var gücümüzle çalışacağız. Allah izin verirse Gümüşhane’mizi çok güzel günler bekliyor” diye konuştu. 
Belediye Başkanı Çimen ise, Akgül ve Pektaş’a ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederek, “Her iki adayımızda bürokrat oldukları dönemde şehrimize önemli hizmetlerde bulundurlar. İnanıyorum ki önümüzdeki dönemde de güzel hizmetlere imza atacaklar. Ziyaretlerinden ötürü her iki adayımıza da teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. 
Toplantıda daha sonra, gündem maddelerine geçildi. 
Birimler arası bütçe aktarımı ile ilgili gündem maddesi oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Belediye’ye hibe edilen cenaze yıkama aracı ve traktörlerin hibe olarak kabul edilmesiyle ilgili gündem maddesi de oy birliğiyle kabul edilirken, Kent Konseyi Genel Kurul kararları da görüşüldü.
Toplantı daha sonra birleşime kapatıldı.