Başkan Çimen'den Yaşlılar Günü mesajı

Başkan Çimen'den Yaşlılar Günü mesajı

Başkan Çimen'den Yaşlılar Günü mesajı

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Çimen, yaşlıların toplumdaki yeri ve öneminin son derece önemli olduğunu belirterek, "Yaşlılarımızı sadece yılın bir günü veya bir haftası değil, toplumumuza sağladıkları katkılarla her zaman hatırlamalıyız" dedi.

Yaşlı insanlara gösterdiğimiz sevgi, saygı, hoşgörünün onlara olan minnet borcumuz olduğunu kaydeden Başkan Çimen, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Yaşlılarımız tecrübeleriyle geleceğimize ışık tutan, gelenek ve göreneklerimizi yaşatarak gelecek nesillere aktarmamızı sağlayan ve bu günlere gelmemizde önemli rol oynayan en kıymetli varlıklarımızdır. Bir gün hepimiz yaşlanacağız. Yaşlılarımızın yaşama etkin bir biçimde katılmalarına imkan sağlamalı, toplum için ne kadar değerli olduklarını anlamalarını ve yaşama sevinçlerini kaybetmemelerini sağlamalıyız. Bu, toplumumuzun saygın bireyleri olan yaşlılarımızın yaşam sevinçlerini kaybetmeden sağlıkla, huzur içinde yaşamalarına katkı  sağlamak, hayatlarını kolaylaştırmak hepimizin sosyal sorumluluğudur. Bu düşüncelerle tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftasını kutluyor, yaşama sevinçlerinin arttığı, mutlu, huzurlu, sağlıklı ve uzun bir ömür diliyor, saygılar sunuyorum.”