Başkan Çimen'den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Başkan Çimen'den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Başkan Çimen'den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

Başkan Çimen, 30 Ağustos 1922 tarihinde kazanılan zaferle, Türkiye'nin uçurumun kenarından döndüğünü, kendisine büyük hedefler çizerek geleceğe doğru emin adımlarla ilerlemeye başladığını belirtti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlık ettiği ve kahraman askerin şehadet bilinci sayesinde işgal altındaki vatan topraklarımızın zaferle sonuçlandırıldığını kaydederek, mesajında şunları söyledi:

"93 yıl önce kazanılan bu zafer, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış onurlu bir zaferdir. Zaferin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gücünü aziz milletinden alan, demokratik ve çağdaş bir hukuk devleti olarak dünya devletleri arasında seçkin yerini almıştır. Bu zaferi kazanan şanlı ecdadın mirasçısı olarak bizler de bugün; ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, bu vatan için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum."