Kanalizasyon hatları temizlendi

Kanalizasyon hatları temizlendi

Kanalizasyon hatları temizlendi

Gümüşhane Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü'nce kentte tıkanan kanalizasyon hatları temizlendi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi’ne (TİSKİ) ait kanal temizleme aracı ile kentte 3 gün boyunca yapılan temizlik çalışmaları ile tıkanan kanalizasyon hatları açıldı.

Gümüşhane Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürü Hikmet Kaya, 6 ayrı mahallede kanalizasyon hatlarını temizlediklerini kaydederek, “İlimizin kanalizasyon hattında yaşanan tıkanıklıkların birçoğuna kendi araçlarımızla müdahale edemez noktaya geldik. Bu nedenle Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden almış olduğumuz kanal temizleme aracı ile temizlenmesi gereken noktaları belirledik ve temizliğini gerçekleştirdik” dedi.

Kaya, kanal temizleme aracı ile Şubat ayı içerisinde de tıkanan kanalizasyon hatlarını temizlediklerini hatırlatarak, "Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nden daha önce almış olduğumuz kanal temizleme aracını yeniden talep ettik ve aracı aldık. Bu sayede ücret ödemeden kanalizasyon hatlarımızın bir bölümünü daha temizledik. Kanal temizleme aracını bizlere gönderen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'na, Belediye Başkanımız sayın Ercan Çimen'e, TİSKİ Genel Müdürü Recep Köksal’a, TİSKİ Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Koordinatörü Abdurrahman Okumuş’a, ilimize gelerek yoğun bir çalışma sergileyen değerli çalışanlara ve diğer tüm ilgililere teşekkür ederim” diye konuştu.