İnönü'de açık hava iftarına yoğun ilgi

İnönü'de açık hava iftarına yoğun ilgi

İnönü'de açık hava iftarına yoğun ilgi

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, göreve gelişinin ardından başlatmış olduğu ilklere bir yenisini daha ekledi.

Kentte yıllardır çadırda verilen iftar uygulamasına geçtiğimiz yıl son vererek bir lokantada vatandaşların iftar açmasını sağlayan Başkan Çimen, bu yıl uygulamaya koyduğu aşevinin yanı sıra mahallelerde de iftar programları başlattı.

İlk olarak İnönü Mahallesi'nde verilen iftar yemeğine Hasanbey, Kararer ve Karşıyaka Mahalleleri ile devam edilecek.

İftarın ardından konuşan Başkan Çimen, Gümüşhane'nin 20. Belediye Başkanı olduğunu anımsatarak, kentte ilklere imza atmanın heyecanı ve mutluluğu içerisinde olduklarını kaydetti.

Mahallelerdeki iftar programlarının devam edeceğini ifade eden Başkan Çimen, "Gümüşhane'de Ramazan ayında daha önce uygulanan çadırda iftar geleneğine son verdik. Bu çadır uygulaması bizim insanımıza yakışmıyordu. Vatandaşlarımıza daha hijyenik şartlarda iftar etme imkanı sağlamamızın ardından aşevimizin yanı sıra şimdi de Mahallelerimizde iftar etkinlikleri düzenliyoruz. Mahallelerde yapmış olduğumuz iftarlarımız aşevimizin son bulduğu anlamına gelmiyor. Biz Mahallelerimizde de vatandaşlarımızla iftar etmek istedik. Bu nedenle böyle bir etkinlik düzenliyoruz. Sizlerle buruda yaptığımız iftar bizim için çok kıymetli. Sizlerle birlikte olmaya devam edeceğiz. Gecemizi gündüzümüze katarak sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Başkan Çimen, Gümüşhane'de Ramazan'ın manevi duygusunun en iyi şekilde devam ettiğini belirterek, "Gümüşhane'de Ramazan, kardeşliktir, samimiyettir, birlik ve beraberlik duygularımızın en üst seviyeye çıktığı mübarek aydır. İftar programımıza büyük ilgi gösteren İnönü Mahallemizdeki vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. 7 den 70 ‘e herkes burada. Çok güzel bir tablo. Allah çoluk çocuğumuzla, hepimize kazasız belasız bir şekilde Ramazan Bayramına ulaştırmayı nasip etsin” dedi.

İnönü Mahallesi Mordut mevkisinde düzenlenen iftar yemeğine, Belediye Başkanı Çimen'in yanı sıra, Belediye Meclis Üyeleri Teyyar Demirel ve Osman Yılmaz, Belediye Birim Müdürleri, İnönü Mahallesi Muhtarı Ali Doğan, Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Arzu Ay ve mahalle sakinleri katıldı.

Başkan Çimen ve beraberindekiler iftarın ardından Mahallede vatandaşlarla sohbet etti.