Hasanbey Mahallesi'nde “Örnek Mahalle” projesinin çalışmalarına başlandı

Hasanbey Mahallesi'nde “Örnek Mahalle” projesinin çalışmalarına başlandı

Gümüşhane Belediyesi tarafından Hasanbey Mahallesi'nde ‘Örnek Mahalle’ projesinin yapım çalışmalarına başlandı

Gümüşhane Belediyesi tarafından Hasanbey Mahallesi'nde ‘Örnek Mahalle’ projesinin yapım çalışmalarına başlandı.

Hasanbey Mahallesi Hasanbey Caddesi'nde başlatılan çalışmaları beraberinde Fen işleri Müdürü Serkan Öztürk ile birlikte yerinde inceleyen Belediye Başkanı Ercan Çimen, kentte ilk kez Yeni Mahalle'de başlatılan çalışmaların ardından bu kez Hasanbey Mahallesi'nde de ‘Örnek Mahalle’ projesine başladıklarını kaydetti.

Başkan Çimen, kentin en büyük Mahallesi konumundaki Hasanbey Mahallesi'nde yapacak oldukları çalışma sonrası burada, Gümüşhane evi modelinde muhtar ve taziye evi, peyzaj düzenlemesi, sosyal tesis, oturma alanlarının yapılacağını belirtti.

Yeni Mahalle'nin ardından Hasanbey Mahallesi'ne de çalışma başlattıklarını kaydeden Başkan Çimen, "Göreve gelmemizin ardından mahallelerimizde dönüşüm hamlesi başlatmıştık. Bunları yaparken de projelerimizi de tek tek hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda her mahallemize örnek mahalle yapma sözü vermiştik. Yeni Mahalle'de başlattığımız projemizin ikincisini Hasanbey Mahallemizde başlatıyoruz. Bu çalışmalarımızın ardından mahallelerimiz daha güzel bir görünüm ve kimliğe kavuşacak. Hedefimiz her mahallemizde bu projemizi uygulamak. Bu hizmetleri yapmak ilk kez bize nasip oluyor. Rabbim utandırmasın" dedi.