Belediye’nin çılgın projesi

Belediye’nin çılgın projesi

Belediye’nin çılgın projesi

-        Belediye Başkanı Ercan Çimen, önemli bir projesini daha hayata geçiriyor

Gümüşhane’ye Belediye tarafından kazandırılması planlanan cazibeli kaynak suyu çalışmalarına başlandı.

Olucak ve Yağlıdere köyü sınırları içerisinde bulunan Deveboynu mevkisindeki kaynak suyu, Gümüşhane Belediyesi ve İl Özel İdaresi’ni ortaklığı ile 43 kilometrelik isale hattının ardından şehre kazandıracak.

Deveboynu’ndaki suyun şehre getirilmesi için başlatılan çalışmalar kapsamında AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, AK Parti İl Başkanı Hakkı Gündüz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, Belediye Su ve Kanalizasyon Müdürü Hikmet Kaya, Yağlıdere köyü muhtarı İdris Kazancı, Olucak köyü muhtarı Reşit Ayaz, teknik ekipler ve yöre sakinleri Deveboynu mevkisinde incelemelerde bulundu.

Milletvekili Üstün, incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, Belediye Başkanı Çimen’in şehre cazibeli kaynak suyu kazandırma sözü olduğunu hatırlatarak, Çimen’in bu sözünü yerine getirmek için çalışmalar yürüttüğünü belirtti.

BAŞKAN ÇİMEN SÖZÜNÜ YERİNE GETİRİYOR

Üstün, Gümüşhane’nin en önemli sorunu ve ihtiyacının su olduğunu belirterek, “Yılardır konuşulan VE her idarecinin en fazla şikayet konusu olarak aldığı konu su konusudur. Bugün buraya gelerek buradaki suyun nasıl olduğunu görmek istedik. Tam kaynak noktasına ulaştık ve suyun muhteşem ve Gümüşhanelilere layık bir su olduğunu gördük. bütün kurumlarımızla beraber Gümüşhaneliye en kaliteli, en güzel suyu içirmek için hep beraber çalışmaya başladık. Belediyemiz ve Özel İdaremizin yapacağı çalışma sonrası bu suyu, yılsonuna kadar Gümüşhane’mize kazandırmak istiyoruz. Bu su, şehrimizin 50 veya 100 yılık su ihtiyacını karşılayabilecek durumda. Emeği geçen arkadaşlarımızın hepsine teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımızın bu suyu şehrimize kazandıracağından ve sözünü tutacağından eminim” dedi.

AK Parti’nin verdiği her sözü yerine getirdiğini kaydeden Üstün, “AK Parti bir şey yapacağım derse o iş yapılmış demektir. Biz de bunun sözünü vermiştik. Sadece nereden daha iyi su alırız diye arayış içerisindeydik. Teknik ekiplerimizden aldığımız rapora göre Deveboynu’ndaki suyun uygun olduğunu öğrendik. Artık bu iş bizim için bitmiştir ve kısa zamanda Gümüşhane’yi bu suyla kavuşturacağız. Bu projeden köylerimizin de faydalanmasını planlıyoruz. Milletvekili arkadaşım Kemalettin Aydın, Valimiz, Belediye Başkanımız, AK Parti teşkilatımızın şuandaki ortak amacı Gümüşhane’mize hizmet etmektir” diye konuştu.

HEYECANLI VE MUTLUYUZ

Belediye Başkanı Çimen ise, Gümüşhane halkına verdikleri sözü yerine getirecekleri için mutlu ve heyecanlı olduklarını kaydederek, “Bugün burada tarihi bir gün yaşıyoruz. Şehrimizin en büyük sorunlarından bir tanesi de kaliteli içme suyunun olmaması. Bunu defalarca dile getirmiştik ve çözüm arayışı içerisindeydik. İnşallah bugün kaliteli ve cazibeli kaynak suyunu şehrimize kazandırma çalışmalarına başladık. Burada başlattığımız çalışmalar Bahçecik Barajı’na alternatif çalışmalardır. Bahçecik Barajı’nın ve Deveboynu’nun yanı sıra Artabel köyünden şehrimize su almayı planlıyoruz. Bugün burada Deveboynu’ndaki suyu şehrimizle buluşturma çalışmalarının başlangıcını verdik. Bu nedenle heyecanlı ve çok mutluyuz” ifadelerine yer verdi.

ONLAR KONUŞUR, BİZ YAPARIZ

Deveboynu’nda alınacak suyun şehrin en az 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacağını belirten Başkan Çimen, “Buradaki su yaklaşık 2 bin 600 rakımda yer alıyor. Daha önce bir fizibilite çalışması yapılmıştı. Bu su, şehrimizin en az 50 yılık içme suyunu karşılayacak durumda. Şuanda yol çalışmalarına başlanıyor ve yılsonuna kadar bu çalışmamızı bitirmeyi planlıyoruz. İnşallah verdiğimiz sözü yerine getireceğiz. Bundan önce ne söz vermişsek hepsini tek tek yerine getiriyoruz. Bunun gururunu yaşıyoruz. Belediye olarak Mayıs ayında başlatmış olduğumuz dev projelerimize Deveboynu kaynak suyunu da ekledik. Şehrimize hayırlı olsun. Bir yıllık planlamalarımızın ardından artık vakit, çalışma vaktidir dedik ve çalışmalarımıza hız verdik. Onlar konuşacak, biz yapacağız. Buradaki suyun şehrimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar da, tarihi bir güne şahitlik ettiklerini belirterek, “Bugün gerçekten tarihi bir güne şahitlik ediyoruz. Gümüşhane halkı, bir yıl gibi kısa bir sürenin ardından Türkiye’deki en güzel suyu içecek. İçmekte hakkıdır. Hayalimiz gerçekleşmek üzere. Bu açıdan çok mutluyuz. AK Parti hep ilklere imza atıyor. Bu proje sayesinde ilimizin en az 50 yıllık su ihtiyacı cazibeli kaynak su ile karşılanacak. Emeği geçen herkse teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Gündüz de, Gümüşhane halkının cazibeli kaynak su ile buluşacağını kaydederek, “Çocukluktan bu yana yaşadığımız şehrimizde hep güzel bir içme suyu kullanmayı hayal ederdik. Artık bu hayalimiz gerçek oluyor. İnşallah buradaki suyu şehrimizle buluşturacağız. Halkımız artık cazibeli kaynak su kullanacak. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan ise, projenin hat uzunluğunun 43 kilometre olduğunu belirterek, “Bu projenin hat uzunluğu 43 kilometre olarak belirlendi. Özel İdare olarak Belediyemizin ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak teknik proje desteği sunacağız. İş makinelerimiz ile güzergah açılması için yardımcı olacağız. İnşallah Gümüşhane için çok önemli bir problemin çözümü sağlanacak. Katkılarını bu projeye sunan sayın Valimize, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, Özel İdare çalışanlarına ve diğer emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Milletvekili Üstün, Belediye Başkanı Çimen ve diğer ilgililer 2 bin 500 rakımlı zirvede bulunan kaynak suyundan içtiler.