BAŞKAN ÇİMEN KURTULUŞ MESAJI YAYINLADI

BAŞKAN ÇİMEN KURTULUŞ MESAJI YAYINLADI

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Gümüşhane'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 105'inci yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Başkan Çimen, Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 105’inci yıl dönümünü gurur ve heyecanla kutladıklarını belirtti.

Başkan Çimen, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“19 Temmuz 1916’da Rus işgaline uğrayan Gümüşhane’miz yaklaşık iki yıllık süre içinde açlık, sefalet ve salgın hastalıklar nedeniyle büyük acılar yaşadı. Ancak şanlı ecdadımız şehrimizi 15 Şubat 1918’de düşman işgalinden kurtarılmıştır. Bu mücadele sonrası bugün, atalarımızın inanç, cesaret, azim ve kahramanlığıyla tarihteki en şanlı destanlardan birinin yazıldığı gündür. Türk milleti, şanlı tarihi boyunca vatanına, milletine, bağımsızlığına ve milli değerlerine büyük bir aşkla bağlanmış ve bu değerlerine yönelen her türlü tehdidi canını ortaya koyarak bertaraf etmeyi vazife bilmiştir. Kahraman ecdadımızın torunları olarak bizlere düşen görev; tarihin her döneminde milletimizin gösterdiği bu azim, inanç ve kahramanlık destanını, gelecek nesillerimize doğru bir şekilde aktarmak, hepimizin asli görevlerinden olmalıdır. Bu düşüncelerle, güzel Gümüşhane'mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 105. yıldönümünü kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehrimizin ve ülkemizin kurtuluş mücadelesi, bölünmez bütünlüğü uğrunda bu güne kadar kaybettiğimiz tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, tüm halkımızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”