BAŞKAN ÇİMEN'DEN RAMAZAN AYI MESAJI

BAŞKAN ÇİMEN'DEN RAMAZAN AYI MESAJI

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Ramazan ayı dolayısıyla yayınladığı mesajda, Ramazan ayının tüm İslam alemine ve insanlığa hayırlı olmasını diledi.

Başkan Çimen, rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan ayının tüm bereketiyle yüreklere mutluluk ve manevi coşkular getirdiğini ifade ederek, mesajında şunları kaydetti:

“Ramazan sevginin, kardeşliğin, en önemlisi de dayanışmanın ve paylaşmanın hayatımızın her zerresine işlediği, hayatımızı güzelliği ile kuşatan bir aydır. Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş” olarak müjdelenen Ramazan'ı Şerif’e kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Ramazan ayı dargınlıkların unutulduğu, küskünlüklerin sona erdiği, kardeşlik duygularının pekiştirildiği günlerdir. Halkımızın bu kutsal ayda yardım yaparak, bağışta bulunarak, dua ederek, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla dayanışma içinde olacağına inanıyorum. İçinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’ni bulunduran Ramazan Ayı’nın ülkemiz ve tüm İslam aleminin Ramazan-ı Şerifini kutlar, bu mübarek ayın tüm insanlığa barış, huzur ve hoşgörü getirmesini temenni ederim.”

RAMAZAN AYI BOYUNCA İFTAR VERİLECEK

Başkan Çimen, Ramazan ayı boyunca Gümüşhane Belediye olarak ücretsiz iftar vereceklerini kaydetti.

Belediye hizmet binası 6. Katında Ramazan ayı boyunca iftar yemeği vereceklerini belirten Başkan Çimen, “Bu mübarek ay boyunca her gün iftar vereceğiz. İftar yemeğimizden faydalanmak isteyen vatandaşlarımız Belediye giriş katından yemek fişi alarak yemeğe katılabilecekler. Yine Belediye olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.