BAŞKAN ÇİMEN: ÇANAKKALE DESTANDIR

BAŞKAN ÇİMEN: ÇANAKKALE DESTANDIR

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 107. yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Başkan Çimen, Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümünü, millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla kutladıkların kaydederek, Çanakkale destanının tüm kahramanlarını rahmet, minnetle yad ettiklerini söyledi.

Çanakkale Zaferi’nin şanlı bir destan olduğunu belirten Başkan Çimen, “Çanakkale Zaferi denildiğinde, Türk Milleti'nin vatanı, özgürlüğü, dini, demokrasisi ve istikbali söz konusu olduğunda neleri göze alabileceğini, neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Bu yönüyle Çanakkale, dün olduğu gibi bugün de, milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz üzerine plan kuranlar için hiçbir zaman unutmamaları gereken bir derstir. Tıpkı 104 yıl önce Çanakkale'de olduğu gibi, 15 Temmuz gecesi de en modern silahlar, milletimizin azim, inanç ve kararlılığı karşısında çaresiz kalmıştır. Önümüzdeki süreçte de birlik ve dayanışma içinde, aynı kararlılıkla, ülkemize, istiklal ve istikbalimize sahip çıkacağımıza inancım tamdır. Türkiye, bundan 107 yıl önce birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde yedi düvele Çanakkale'yi nasıl dar etmişse, bugün de terör örgütleri üzerinden uygulanmak istenen senaryoları bozacak kudrete sahiptir” dedi.

Başkan Çimen Çanakkale Zaferi’nin 107. yıldönümünde yine tarihi bir olaya şahitlik edileceğini ifade ederek, “Dünyanın en büyük asma köprüsü unvanına da sahip olan Çanakkale Köprümüzün açılışı Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek. Ülkemiz bir vizyon projesine daha kavuşmuş olacak. 1915 Çanakkale Köprüsü, atalarımızın kanlarıyla sulanmış Çanakkale Boğazı’na adeta mühür vuracak. 18 Mart 1915’te kazanılan Çanakkale Deniz Zaferi’nden bugüne Türkiye’nin aldığı mesafeyi, tüm dünyaya gösterecek bir nişanedir. Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi'nin 107. yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü'nde bu toprakları bize emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bütün şehitlerimizi, gazilerimizi ve kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun” ifadelerine yer verdi.