BAŞKAN ÇİMEN'DEN REGAİP KANDİLİ VE ÜÇ AYLAR MESAJI

BAŞKAN ÇİMEN'DEN REGAİP KANDİLİ VE ÜÇ AYLAR MESAJI

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Üç Ayların başlangıcı ve Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Çimen, Kandil gecelerinin, milletimizin birlik ve beraberliğinin pekiştiği, aynı duygu etrafında çarpan kalplerin, aynı hissiyatı paylaşan gönüllerin bir araya gelerek dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği müstesna günler olduğunu kaydetti.

İslam dininde mübarek sayılan Üç Aylar’ın müjdecisi olan Regaip Kandili’nin toplum hayatımızda çok özel bir önemi ve vazgeçilmez bir yeri olduğunu kaydeden Başkan Çimen, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"İslam alemi olarak mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaip Kandili’ne kavuşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. İçinde Regaip, Mirac, Berat ve Kadir gecelerini bulunduran mübarek üç aylar, İslam dünyası için sevinç, bereket ve mağfiret mevsimidir. Üç ayların da başlangıcı olan Regaip Kandili, insanoğlu için manevi bir fırsattır. Regaip Kandili aynı zamanda mübarek Ramazan ayının da müjdecisidir. İnsanlarımızın, Allah'a daha derin bir şükür imkanı bulacağı bu özel gecede, muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasını diliyorum. İslam aleminin ve vatandaşlarımızın Regaip kandilini tebrik ediyorum."